Čebelarstvo v Bohinju nekoč in danes
Čebelarska dediščina ima dolgo zgodovino, ki je prepletena tudi s kulturo in ljubiteljsko umetnostjo. Bogata in raznolika dediščina čebelarstva se odraža v izrazoslovju, strokovnem, literarnem in folklornem slovstvu ter umetnosti in arhitekturi. S svojo nepremično in premično dediščino je čebelarstvo močno vpeto v slovenski prostor. V Sloveniji se s čebelarstvom ukvarja okoli 11.000 ljudi. Čebelarji so organizirani v več kot 200 lokalnih čebelarskih društvih in nacionalnem združenju – Čebelarski zvezi Slovenije. Čebelarstvo je pomemben del mednarodne promocije Slovenije, kamor sodi tudi svetovni dan čebel, ki ga obeležujemo 20. maja. Čebelarstvo v Sloveniji, način življenja je od leta 2022 vpisano na Unescov Reprezentativni seznam nesnovne kulturne dediščine človeštva.
Pridružite se na predstavitvi o čebelarstvu v Bohinju, kjer bodo člani Čebelarskega društva Bohinj predstavili tradicionalne veščine, znanja in prakse čebelarstva, bogato zgodovino in razvoj čebelarstva v Bohinju skozi čas ter pomen, ki ga ima danes. V okviru dogodka bomo otvorili razstavo botaničnih ilustracij Milene Petek z naslovom Ujeti trenutki lepote narave.
Dogodek poteka v organizaciji Bohinjske hiše Občina Bohinj v sodelovanju z Društvom čebelarjev Bohinj. Informacije: bohinjska.hisa@obcina.bohinj.si / 051 672 281