Koncert Big Band Grosuplje – Poklon Gordonu Goodwinu

Big Band Grosuplje vas vabi na koncert Poklon Gordonu Goodwinu — večer vrhunskega bigbandovskega jazza, posvečen enemu najvplivnejših skladateljev in aranžerjev sodobnega jazzovskega orkestra. Ker se je Gordon Goodwin decembra lani poslovil, bo koncert obenem tudi poklon njegovemu izjemnemu glasbenemu opusu, energiji in pečatu, ki ga je pustil v svetu big banda.

Na odru bodo zazvenele nekatere njegove najbolj prepoznavne in atraktivne skladbe ter aranžmaji, med njimi Sing, Sang, Sung, High Maintenance, A Few Good Men, Backrow Politics in Jazz Police, program pa bodo dopolnile tudi uspešnice, kot sta Sing, Sing, Sing in Rhapsody in Blue. Občinstvo čaka dinamičen, virtuozno zasnovan večer močnih ritmov, bogatih orkestrskih barv in vrhunske jazzovske energije.

Koncert bo v soboto, 16. maja 2026, ob 19.30 v Kulturnem domu Grosuplje. Big Band Grosuplje bo vodil Klemen Kotar, kot solist pa bo nastopil Tomaž Zevnik na klarinetu. Dogodek poteka v okviru festivala Mozaik kulture.