Brezplačne plesno glasbene delavnice in večer petja in poezije: PZ Sankofa in Slam poezija

 

logo-baobab-cb-2013   in   logo_zig_cb_6_zavodvabita na teden ljubiteljske kulture!

Dragi ljubitelji afriške umetnosti,

v tednu ljubiteljske kulture, v soboto 21. maja,  KUD Baobab in Studio XXV organizirata brezplačne plesno glasbene delavnice za otroke in odrasle ter Večer petja in poezije.

Dopoldne bomo organizirali plesno glasbene delavnice v Studiu XXV. Večerni dogodek Slam poezije in petja – PZ Sankofa se bo oddvijal v Skuhni – Svetovni kuhinji po slovensko v  soboto, 20. maja 2016 ob 20. uri. Program dogodka sestavljata pevski zbor Sankofa in predstavitev Slam poezije. Vse skupaj pa bomo začinili z afriško kulinariko.

Vabljeni na sproščeno zabavo!
Vaš Studio XXV

Več o programu:

10.00 Afriške plesno glasbene urice za otroke,  Lea Menard, Studio XXV (Parmova 25, LJ)

Na plesno – glasbeni urici se skozi igro, ples in glasbo približamo afriški kulturi. Otroke spodbujamo h gibaju ter k plesnemu in glasbenemu izražanju. Kako potekajo urice? Na začetku se otroci z oponašanjem živali in sledenju ritma ogrejejo, potem se učimo pesmice, sledi uporaba glasbil, s katerimi lahko otroci izživijo željo po bobnanju, pihanju, ropotanju,… na koncu ob spremljavi afriške glasbe vsi zaplešemo.

11.30 Afriški plesi, Gerard Diby, Studio XXV (Parmova 25, LJ)

Gerard Diby je izkušen plesalec, pedagog in koreograf, ki v tradicionalne afriške plese vključuje tudi elemente jazza in sodobnega plesa. Tu si lahko ogledate njegov stil:

http://www.youtube.com/watch?v=A35Cv6rLZDE

  • Delavnice je podprl JSKD

20.00 Pevski zbor Sankofa, Skuhna (Trubarjeva cesta 56, LJ)
Kulturno umetniško društvo Baobab

Zaključna produkcija 2015 Španski borci

Pevski zbor Sankofa deluje od leta 2009 pod vodstvom Dalande Diallo – neodvisne plesalke in soustanoviteljice kulturno umetniškega društva Baobab. Združuje Afričane, njihove potomce in prijatelje. Nastal je kot del celoletnega projekta “Izrazni svet afriške kulture”, ki spodbuja razvoj in širjenje afriške kulture ter zavesti po celotni Sloveniji. Ime Sankofa izvira iz ganskega simbola, ki pomeni vzeti nekaj dobrega iz preteklosti in uporabiti v prihodnosti. Na ta način tudi pevski zbor izbira tradicionalne afriške pesmi in jih predstavi v novi sveži preobleki.

Repertoar Sankofe obsega tradiconalne in sodobne afriške pesmi, kot tudi avtorske pesmi naših članov.

Nastopali so na prireditvah kot so Teden Afrike, Dobrodelni koncert za Madagaskar, Festival afriške kulture Baofest, novoletna prireditev občine Polhov Gradec, prireditev fundacije Beli obroč, Festival Lent, Trnfest, Lirikonfest, Festival Exodos,…

Zbor je sodeloval s številnimi priznanimi tako domačimi kot tujimi glasbeniki: Ana Bezjak, Irena Yebuah Tiran, Leticia Slapnik Yebuah, Thierno Diallo, Damir Mazrek, Sory Diabate, Igor Leonardi, Kandia Kouyate, Aissata Kouyate, Malala Tina Rakotolahalahy Serban, Les Freres Guisse, Merlin Nyakam, Gerard Diby, Lassina Kone, Matchume Zango, Irena Tomažin, Nino Šlosar,…

zborovodja: Damaris Potočnik
koreografija: Dalanda Diallo
vokal: Max Zimani, Peter Nzobandora, Metka Bahlen, Tschimy Obenga, Dalanda Diallo, Evelyn Tendai Borin, Branka Strauss, Michel Obenga, Vesna Bizjak, Brigita Rozman, Neva Marušič

Igor Leonardi – kitara
Damir Mazrek – tolkala
Tschimy Obenga – bas kitara

20.00 Slam poezija, Skuhna (Trubarjeva cesta 56, LJ)
Zavod Tugende v sodelovanju z Art+

jose-trnfest3

Slam poezija je vrsta poezije, ki je osebno izpovedna, ki izraža posameznikov pogled na svet, na družbene razmere, na odnose med ljudmi itd. Posebnost slam poezije (angl. slam poetry, spoken word) je v tem, da se izvaja v živo pred občinstvom. Izhaja iz tradicije afriških pripovedovalcev zgodb in v sodobnem času iz hip hop glasbe.

Predstavili se bodo migranti prve in druge generacije, starejši od 18 let. Nastop vodi Jose, po domače Joseph Nzobandora, raper, glasbenik in igralec.

  • Projekt rednih brezplačnih delavnic Slam poezije, ki potekajo v Studiu XXV je podprlo Veleposlaništvo Združenih držav Amerike.

USE-vectorart+ logo mini